در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
تدريس خصوصي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :پشتيبان استاد سلام
تاريخ: ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۶:۳۲
موضوع:
برچسب‌ها: تدريس خصوصي زيست شناسي،

نويسنده :پشتيبان استاد سلام
تاريخ: ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۵:۵۵
موضوع:
برچسب‌ها: تدريس زيست شناسي كنكور،

نويسنده :پشتيبان استاد سلام
تاريخ: ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۵:۲۶
موضوع:
برچسب‌ها: تدريس زيست كنكور،

نويسنده :پشتيبان استاد سلام
تاريخ: ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۴:۵۱
موضوع:
برچسب‌ها: تدريس خصوصي زيست،

نويسنده :پشتيبان استاد سلام
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۴۳:۳۸

پدرانِ گرفتار، مادرانِ نگران

 

با شروع تعطيلات تابستاني و استراحت دانش آموزان، تازه مادرها و پدرها پاشنه ي كفشهايشان را مي كشند و با انرژي راه مي افتند. 
عده ي زيادي از پدرها به دليل مشغله ي كاري و ذهني كه دارند، اغلب راهنمايي مي كنند و مشورت مي دهند. اما مادرها عموما در اصل قصه وارد مي شوند. از استعداديابي و كشف علاقه ي فرزندان تا پيدا كردن كلاس و آموزشگاه. مادرانِ هميشه نگران، به دنبال اين هستند كه بدانند فرزندشان به كدام دو دسته از كلاسهاي گذران اوقات فراغت يا كلاسهاي تدريس خصوصي و  علاقه دارند. براي مادرها بيشتر مهم است كه فرزندشان نتيجه ي خوبي در پايان تعطيلات بدست بياورد. 
بعد نوبت به ورود پدرها مي رسد. پدرها اما اكثرا دوست دارند فرزندشان از تعطيلات لذت ببرد وبيشتر در پي جلب رضايت و لبخند بچه ها هستند. 
همانطور كه گفتيم و در مقالات ديگر استاد سلام بارها به آن اشاره شده، كلاس هاي تابستاني علاوه بر اينكه سهم بزرگي در گذرانِ دلچسب اوقات فراغت تابستاني دانش آموزان دارند، به آموزش و كسب مهارت هاي مفيد براي آنها نيز كمك شاياني مي كنند.
كلاسهاي تابستاني به دو دسته ي تفريحي-آموزشي و صرفاً آموزشي تقسيم مي شوند. در آنچه از بررسي محققان به دست آمده، ميزان استقبال دانش آموزان و خانواده ها بيشتر از كلاسهاي تفريحي-آموزشي بوده است.
كلاسهايي مثل تدريس خصوصي گيتار، تدريس خصوصي نقاشي، تدريس خصوصي شنا، تدريس خصوصي خوشنويسي و ... علاقمندان بيشتري را به سمت كلاسهاي تابستاني روانه مي كنند.
آموزشگاههاي زبان نيز در ايام تابستان پرطرفدارتر هستند. دانش آموزاني كه در طول سال تحصيلي فرصتي براي كلاسهاي تدريس خصوصي زبان انگليسي يا تدريس خصوصي زبان آلماني نداشته اند، در تابستان به آموزشگاههاي زبان مي روند تا علاوه بر گذران اوقات فراغت بتوانند زبان دومي را كه علاقمند هستند دنبال كنند.
آنچه اهميت دارد،رضايت دانش آموز و والدينش در پايان فصل تابستان و تعطيلات است. احساسِ خوب از اينكه پس از ۹ ماه تلاش براي موفقيت در درس و مدرسه، ۳ ماه تعطيلات را هم به تفريح و فراغت پرداخته اند و هم در محيطي نه به خشكي و فشار مدرسه، به كسب مهارتهايي كه علاقه داشته اند، پرداخته اند.
در آخر يك توصيه ي كاربردي براي همه ي كساني كه به دنبال رضايت آخرِ تابستان هستند اينكه: در انتخاب رشته، كلاس تدريس خصوصي و آموزشگاه تابستاني، قبل از هر چيز به آنهايي اولويت بدهيد كه به دنبال آموزش مهارت به شما هستند. اولويت بعدي هميشه نزديكي راه و سهولت دسترسي به كلاس و آموزشگاه است. هرچه در گرماي طاقت فرساي اين روزها و ترافيك كلافه كننده ي خيابان ها كمتر در راه باشيد به سلامت و اعصاب خود و البته آلودگي هوا كمك كرده ايد. البته با توجه به اين كه بسياري از اساتيد و آموزشگاهها قابليت آموزش آنلاين رشته هاي مختلف را دارند، مي توانيد در بهترين شرايط در منزل و اتاق خودتان باشيد و مهارت هاي مورد نياز   علاقه اتان را بياموزيد.
موضوع ديگري كه بايد به آن اهميت بدهيد، مديريت هزينه است. اگر وقت بگذاريد و به دنبال گزينه هاي به صرفه باشيد، حتماً استاد و آموزشگاهي پيدا مي كنيد كه با هزينه هاي متعادل، آموزش با كيفيت به شما ارائه مي كنند. مي توانيد در سايت استاد سلام و در ليست اساتيدِ درجه يك، به راحتي گزينه هاي خوبي انتخاب كنيد و تابستانِ پرباري براي خودتان بسازيد.

 

استادسلام مرجع تخصصي تدريس خصوصي

 

نويسنده :پشتيبان استاد سلام
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۹:۱۷

روش هاي براي يادگيري و يادآوري سريع مطالب

شنبه امتحان مهمي در دانشگاه يا مدرسه داريد و پنچ شنبه و جمعه حداقل 15 ساعت درس خوانديد و قبل از آن هم در كلاس هاي تدريس خصوصي حضور داشتيد . شنبه روز امتحان وقتي برگه ي امتحان را جلوي شما قرار ميگيرد و سوال ها را مي بينيد ، تنها چيزي كه به ذهنتان مي رسد اين است كه سوالات در كدام فصل از كتاب بودند . 
اين صحنه زياد هم ناشناخته نيست براي ما و شايد اكثريت ما حداقل تجربه يكبار برخورد با اين موضوع را داشته ايم . انگار كه يك هك مطالعاتي از ذهن ما صورت گرفته است ، چيزي از درس به خاطرمان نمي آيد . راه حل اينكه سريع و موثر يادبگيريم چيست ؟
براي از اين به بعد مطالب را خيلي سريع فراموش نكنيد حتما روش هاي مطالعه ايي زير را براي يكبار هم كه شده امتحان كنيد :

•    در ذهن خود بدميد 

در دسامبر سال 2017 ، محققان دانشگاه واترلو يك روش ساده و سريع را براي يادگيري ارائه دادند . " اگر مي خواهيد چيزي را فراموش نكنيد ، آن مطالب را با صداي بلند براي خود بخوانيد . پژوهشگران دريافتند كه صحبت كردن با آنچه كه داريد مطالعه مي كنيد كمك مي كند تا مطالب در حافظه بلند مدت شما ذخيره شود . 
محققان نام اين روش را ( اثر توليد ) گذاشته اند با اين توضيح كه كلماتي كه با صداي خود شما توليد و خوانده مي شوند ماندگاري بيشتري در حافظه دارند . كولين مك لود روانشانس همين دانشگاه مي گويد " اين روش تاييدي  بر مشاركت فعال ، يادگيري و حافظه است ."
وي همچنين اضافه مي كند " هنگامي كه يك عمل فعال يا عنصر توليدي را به كلمه اضافه مي كنيم ، اين كلمه در حافظه بلند مدت بيشتر متمايز مي شود و از اين رو به ياد ماندني تر مي شود .
البته بايد آن مكاني كه در آن قرار داريد را در نظر بگيريد چرا كه مثلا در كتابخانه نمي شود با صداي بلند درس خواند ولي در كلاس تدريس خصوصي اين امكان وجود دارد.

•    بحث و گفتگو

بهترين راه براي يادآوري آنچه كه مطالعه كرده ايد اين است كه آن را استفاده عملي تبديل كنيد . اگر تعاريف و يا اصطلاحات براي امتحان مورد نياز است ، آن را به عنوان موضوعي براي گفتگو در ميان دوستان يا با معلم خود در كلاس تدريس خصوصي مطرح كنيد . 

•    آزمايش

" به من بياموز ، من فراموش خواهم كرد ، به  من نشان بده ، به ياد خواهم آورد ، اما مرا درگير كن تا هميشه به خاطر داشته باشم ." اين ادعايي است مبني بر اينكه چگونه مطالب را در حافظه ذخيره كنيم ، اگر معلمان اين روش را در كلاس هاي تدريس خصوصي خود اجرا كنند احتمال موفقيت در نهايت بيشتر مي شود .
 اگر به يك مفهموم علمي برخورد كرديد اصلا نگران نباشيد بهترين فرصت براي شما مهيا شده است تا از نزديك لمس كنيد ، و فقط به دنبال روخواني نباشيد از برنامه نويسي گرفته تا مسائل فيزيك ، با دوستان خود به صورت عملي آزمايش كنيد .

 

افزايش يادگيري


•    مقايسه كنيد

هر وقت چيزي را مي بينيد آن را با مفاهيم مطالعاتي خود مقايسه كنيد ، مثلا بگو برگ درخت مي ريزد كه نا خود آگاه مطلب نيروي گرانش درس فيزيك به يادتان خواهد آمد . 
يكي ديگر از راه هاي مقايسه كردن اين است كه مفاهيم درسي را با شرايط زندگي واقعي خود مقايسه كنيد شايد به نظر عجيب به نطر برسد ولي اگر دقت كنيد مي بيند كه در كلاس هاي تدريس خصوصي رياضي براي ياد دادن برخي مفاهيم مثل جمع و تفريق از اين روش استفاده مي كردند ، اين روش اگر به صورت درستي پيش رود مي تواند علاقه بيشتري را در فرد ياد گيرنده ايجاد كند.

•    كليد واژه

ياد گرفتن و حفظ كردن پاسخ هاي طولاني بسيار سخت است اما از طرفي ديگر ياد گرفتن دو يا سه كلمه بسيار راحت است . در سوالات با جواب هاي طولاني واژه هاي ضروري را ياد بگيريد و ياد بگيريد كه خودتان جمله سازي كنيد تا وقت خود را براي حفظ كردن متن هاي طولاني هدر ندهيد.

 

استادسلام مرجع تخصصي تدريس خصوصي ، تدريس خصوصي رياضي ، تدريس خصوصي رياضي هفتم ، تدريس خصوصي رياضي هشتم

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
پیوندهای سایت
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاى وبلاگ